Napsali o mně

Práce se psy je snazší, lidé jsou tvrdohlavejší

Přečtěte si celý článek: ZDE


Trenér Martin Demar: Letošní příprava probíhá podle plánu

OPAVA - První blok tvrdé letní přípravy mají za sebou opavští volejbalisté. Dvoutýdenní soustředění na Podvihovském Mlýnku dalo hráčům opravdu pořádně zabrat.

Na rozdíl od loňské sezony se tentokrát trenéru Martinu Demarovi nikdo nezranil. „Nikomu nemohu nic vytknout, všichni makali na sto procent. Ty dva týdny na mne působily velmi pozitivně a hlavně bez zranění,“ podotkl trenér Demar. „Kluci dostali pořádně do těla, šli doslova až na krev, u některých byl hlavně při bězích náběh na zvracení,“ pokračoval opavský trenér. I v tomto týdnu se budou Slezané ještě věnovat nabírání fyzické kondice. „Chodíme na Tyršák a také běhat do Slavkova. Zlehka začneme i s míčem v hale,“ nastínil program nejbližších dnů Martin Demar.

Kondiční trenér Petr Slavík se stará o fyzickou část přípravy.V sobotu odjíždí Opavští na turnaj do Kojetína. „Po té několikatýdenní dřině je tento turnaj dobrým zpestřením, kluci tak mají možnost alespoň vyskákat únavu,“ poznamenal kouč, který už očekává návrat Jakuba Rybníčka a Jiřího Cerhy z univerziády v Thajsku. „Příští týden se k mužstvu připojí. O letní zápřah ale nepřijdou, nic zadarmo nedostanou,“ pousmál se kouč a doplnil: „Asi devět dnů se jim bude věnovat kondiční trenér Petr Slavík. Budou trénovat samostatně.“ Právě spolupráci se zmiňovaným Petrem Slavíkem si volejbalisté hodně pochvalují. „Je to člověk na svém místě. Své práci rozumí a nám to ohromně pomáhá,“ zdůraznil trenér.

To, že je příprava náročná, potvrdili i sami hráči. „Připadám si jako atlet,“ podotkla s vážným výrazem ve tváři maďarská posila Salami Szalai, jeho kolega, přihrávající smečař Ital Valerio, kterého Opava testuje, dodal: „Ještě týden takové dřiny, tak je ze mne Ironman.“

zdroj: opavsky.denik.cz


Petr slavík pátý

KULTURISTA Petr Slavík, který jako junior startoval v roce 1999 na mistrovství republiky, se téměř po osmi letech vrátil k aktivní kariéře. Člen Bavaria Fitness Opava mezitím vystudoval sportovní fakultu v Brně. V současné době pracuje jako sportovní trenér a masér. Letos ale opět začal závodit a pod vedením trenéra Jiřího Týna se tvrdě připravoval. Vrcholem pro něj bylo víkendové mistrovství republiky v Lysé nad Labem. V kategorii do 75 kg vybojoval Petr páté místo. „Mohu řící, že měl i na víc,“ uvedl trenér Týn a dodal: “Takový už je ale sport. Jako trenér jsem spokojen a Petr určitě také. Navíc byl o dvacet kilo lehčí než někteří jeho soupeři.“ zakončil Týn.


Slavík je pátý v republice

OPAVA. Tělesně postižení sportovci opavského Bavaria fitness se připravují na mistrovství ČR v bench-pressu.

Poslední květnový víkend se v Českých Budějovicích uskuteční republikový šampionát tělesně postižených sportovců v tlaku s činkou na vodorovné lavici (bench-pressu). Zúčastní se ho taky pětice závodníků opavského Bavaria fitness Vladimír Vašek, Miloš Lojška, Michal Prchal, Petr Szcalacy a Jan Wontor. Tato sestava bude obhajovat vítězství z loňského mistrovství ČR. Do Českých Budějovic se premiérově chystá také opavský vozíčkář Jiří Tománek. V plné přípravě na mistrovství ČR v bench-pressu, které proběhne na podzim v Ostravě-Vítkovicích, je rovněž úspěšná opavaská závodnice Lucie Glogarová.

Závodníci fitcentra Bavaria v Opavě-Kylešovicích už od svého vzniku úspěšně reprezentují město nejen v rámci republiky. O uplynulém víkendu se v Kladně konalo juniorské mistrovství České republiky ve sportovní kulturistice. Ve váhové kategorii do 70 kilogramů obsadil 5. místo opavský Petr Slavík. Do Kladna se kvalifikoval zdařilým vystoupením na mistrovství Moravy ve Zbyšově, kde skončil čtvrtý. Naopak dalšímu opavskému borci osmnáctiletému Martinu Holušovi se ve Zbyšově příliš nedařilo, ve váhové kategorii do 80 kg mu patřila 8. příčka, což nestačilo k postupu do celorepublikového mistrovství do Kladna.

Michal Mrůzek má bronz

Opava – Michal Mrůzek, kulturista startující pod hlavičkou Bavaria fitness a svěřenec trenéra Petra Slavíka, předvedl dobrou formu na sobotním mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice dorostu a juniorů, které hostila Ostrava.

Opavský závodník vybojoval bronzovou medaili a kvalifikoval se na republiku do Frenštátu pod Radhoštěm.

„Michal začal chodit již před osmi lety, tj. ve svých patnácti letech, když vážil pouhých 49 kg. První závody si vyzkoušel již v roce 2011 a od té doby se mu podařilo přibrat kvalitních zhruba deset kilo svalové hmoty, což je na jeho postavě znát," řekl trenér Petr Slavík, který Mrůzka připravuje od srpna loňského roku.

„Celá příprava měla vyvrcholit startem na republice," poznamenal jeho kouč.

„Michal snáší velice tvrdou a dlouhou předsoutěžní dietu velice dobře. Je ohromně cílevědomý a všechny mé pokyny plní do posledního detailu, což je sen každého trenéra," pokračoval Petr Slavík a dodal: „V sobotu předvedl výborný výkon, ale forma by měla vygradovat právě na mistrovství republiky, takže věřím, že té pravé třešničky na dortu se teprve dočkáme."

zdroj: opavsky.denik.cz


Velký návrat

PETR SLAVÍK, závodník z Bavaria fitness, kategorie nad 175 cm v klasické kulturistice, skoro před deseti roky jako junior se opět vrací na pódium mezi silné muže a hned si pojistil postup na MČR.


Opavský junior uspěl na mistrovství ČR v kulturistice

Mistrovství Moravy a Slezska ve sportovní kulturistice, které se uskutečnilo 24. dubna ve Zbyšově, prověřilo také opavské borce. Zúčastnili se jej dva svěřenci legendárního Jiřího Týna, majitele Fitness Bavaria – osmnáctiletý Martin Holuša a dvacetiletý Petr Slavík.

Oba startovali poprvé a jejich premiéru lze považovat za úspěšnou. Martin, přestože ještě patří do dorostenecké kategorie, soutěžil jako junior a obsadil 8. místo, Petr byl čtvrtý a nominoval se tak na Mistrovství České republiky juniorů a veteránů. To se konalo 2. května v Kladně a v silné konkurenci skončil mladý kulturista na skvělém 5. místě v kategorii do 70 kg. Jak uvedl trenér Jiří Týn, cesta k dobrému umístění není lehká. „Kluci mají za sebou tvrdou celoroční přípravu, před závody cvičili denně, a to i dvoufázově. Trénink se odehrává převážně jen v posilovně, ačkoli Petr tréninkové dávky doplňuje i jízdou na kole.“ Nestačí však jen cvičit. Je třeba přizpůsobit i stravu. Ta musí být bohatá na bílkoviny, sacharidy, minerály a vitamíny. „Dnes už má každé fitness sportovní výživu na přibírání svalové hmoty a spalování tuků. Je to drahé. Vytěžit, to, co tělo potřebuje, lze i z normální stravy. Člověk ale musí znát nutriční hodnotu výrobků a tím se řídit. Jen žádné knedlíky,“ varuje J. Týn. Říká, že k tomu, aby měl člověk svaly, je třeba genetických předpokladů a hlavně vůli, podřídit vše svému cíli. Jeho mladým svěřencům se to daří a podle svého trenéra mohou Martin Holuša i Petr Slavík v budoucnosti dosáhnout značných úspěchů.

Jiří Týn, který Fitness Bavaria v Kylešovicích otevřel v roce 1993, se ale více zaměřuje na ozdravné programy. Chodí zde nejen sportovci, ale i ženy a muži s problémy páteře. V Bavarii jim sestaví i jídelníček a za prvořadé považují vylepšení zdravotního stavu. On sám je zakladatelem kulturistiky v Opavě a před třiceti lety stále i u zrodu kulturistiky v Čechách. Za sebou má slušnou kariéru – začal od píky, trénoval sám sebe, stal se okresním přeborníkem a účastnil se i mezinárodních soutěží. Působil také jako předseda oddílu kulturistiky, trenér, krajský metodik a lektor. Jeho posledním a zřejmě největším oceněním je Certifikát of Merit od Mezinárodní federace of Body Builders v Montrealu.


Petr slavík skončil sedmý

Na mistrovství Moravy a Slezska juniorů v kulturistice v Hodoníně obsadil při svém premiérovém startu sedmnáctiletý Petr Slavík z opavského Bavaria Fitness pěknou 7. příčku.

TEL:

(+420) 773 479 000

MAIL:

petr.jerry.slavik@seznam.cz